Poola-Eesti Klubi Pro Polonia
Header

„Weimari Kolmnurk 25” – Poola, Saksamaa ja Prantsusmaa Suursaatkonnad kutsuvad 7. detsembril Tallinnas toimuvale ansambli Tuuleviiul kontserdile „Poola, Saksa ja Prantsuse jõulutraditsioonid”

detsember 2nd, 2016 | Posted by Triina Utt in Uncategorized
Poola, Saksamaa ja Prantsusmaa saatkonnad kutsuvad 7. detsembril kell 18:00 Jaani kirikusse (Vabaduse plats, Tallinn) kontserdile „Kingitus hingele – Poola, Saksa ja Prantsuse jõulutraditsioonid”. Ürituse avasõnad lausub tervituseks kiriku vaimulik Jaan Tammsalu. Kavasolevad kolme suursaadiku sõnavõtud on pühendatud koostöö rollile Weimari kolmnurga raames ning oma maade traditsioonide säilitamise olulisusele, millised loovadki Euroopa identiteedi.  Poola, Saksa ja Prantsuse jõululaule kuuleme lasteansambli Tuuleviiul esituses Kristi Alasi juhatusel .

Sellesse kuulub 30 last, kes õpivad viiulimängu SUZUKI meetodil Collegium Educationis Revaliae ning Lasnamäe muusikakoolides ja Tallinna lasteaedades.

XVII saj. pärineva muusika tekstidele „Przybieżeli do Betlejem” ja „Bóg się rodzi” on viiuliansamblile spetsiaalselt selleks esinemiseks seadnud Eesti helilooja Andres Lemba. Tuuleviiuli poolt esitatav Poola repertuaar on ette valmistatud Janusz ja Kai Prusinowski juhtimisel, kes on olnud Kuula Kõrvaga! Kusy Janeki reisid Baltimaades külalisesinemistel Eestis, muuhulgas Viljandis. Samuti toimusid Janusz Prusinowski trio meistriklassid käesoleva aasta aprillis ja oktoobris Varssavis, PV presidendi patronaadi all festivalide Wszytskie Mazurki Świata ja Małe Mazurki raames. PV Tallinna Suursaatkonna initsiatiivil võimaldati ansambli Tuuleviiul liikmetel õppida tundma Poola muusikatraditsioone ja nende allikaid Fr.Chopini muuseumis ning Varssavi Riiklikus Etnograafiamuuseumis, mis koostasid Eesti viiuldajate jaoks hariduslikud eriprogrammid. Ansambli Tuuleviiul süstemaatilised ettevalmistused Weimari kontserdi Poola osa esitamiseks kestsid alates 2016. a. aprillist ning nende krooniks saab olema Poola jõululaulude esitamine 7. detsembril ning nende võtmine ansambli pidevasse repertuaari. Kontserdil kutsutakse kuulajaid ka ise osalema, et nad ühineksid ning kaasa laulaksid.

Kontsert „Poola, Saksa ja Prantsuse jõulutraditsioonid” on avatud kõikide jaoks. Pärast selle lõppemist esitlevad Poola, Saksamaa ja Prantsusmaa suursaatkonnad advendi- ja jõuluajaga seotud kulinaarseid traditsioone oma riikides. PV Suursaatkond Tallinnas kasutab ära Toruńi Präänikumuuseumi esindajate osalemist festivalil Piparkoogimaania ning on selleks ajaks palunud just Poola präänikumeistreid valmistama kuulsaid Katarzynka präänikuid.

Tere tulemast! Sissepääs on tasuta.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 Responses are currently closed, but you can trackback.