Poola-Eesti Klubi Pro Polonia
Header

Agata Zubel ja Elblągi kammerorkester Marek Mośi juhatusel Eestis.

oktoober 19th, 2016 | Posted by Triina Utt in Uncategorized

Projekti ,,Muusikaliste kultuuride dialoog. Poola-Eesti” raames, mida viiakse ellu tänu PV Kultuuri- ja rahvuspärandi ministri programmile ,,Poola kultuuri promotsioon piiri taga 2016 – PROMESA”, annab Elblągi kammerorkester koos Eesti Filharmoonia kammerkooriga XV. rahvusvahelise kaasaegse muusika festivali AFEKT ajal Eestis kaks kontserti.

Rahvusvaheline kaasaegse muusika festival AFEKT  on Eesti heliloojate festivali jätkuks, mis juba 15 aastat toimub Lõuna-Eestis Tartus, ning mitme aasta jooksul on sel festivalil olnud oma väljund juba ka pealinnas Tallinnas.  Festivali ideeks on näidata publikule kaasaegse muusika aktuaalset seisu Euroopas ning selleaastase festivali leitmotiiv on visuaalne muusikateater. Festivali kunstiliseks juhiks on flötist ja helilooja Monika Mattiesen. Festivali korraldajad on MTÜ Festival AFEKT ja Eesti Kontsert.

Elbłągi kammerorkestri osalemist tänavusel festivalil kaasfinantseeritakse Kultuuri- ja rahvuspärandi ministri vahenditest programmi “Poola kultuuri promotsioon piiri taga 2016 – PROMESA” raames. Partneriks selle muusikasündmuse korraldamisel on  PV Suursaatkond Tallinnas   

Agata Zubel sopran

Kadri-Ann Sumera klaver
Eesti Filharmoonia kammerkoor

Elblągi kammerorkester
Marek Moś dirigent

Orkester annab kaks kontserti:

21. oktoobril 2016, kell 19.00

Tartu Jaani kirikus

22. oktoobril 2016, kell 19.00
Tallinna Metodisti kirikus

Festivali kava ja täpsema piletiinfo leiate festivali AFEKT kodulehelt:  http://festivalafekt.ee/

Rohkem infot Poola interpreetidest: www.eok.elblag.eu

 

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 Responses are currently closed, but you can trackback.